„Мое осигурување, мој доктор“ е нов веб сервис за проверка на здраствено осигурување „Мое осигурување, мој доктор“ е нов веб сервис за проверка на здраствено осигурување ИТ.МК
Објавено на од

Основната цел на веб сервисот „Мое осигурување, мој доктор“ е скратување на времето, намалувањее на гужвите и полесно остварување на правата како на осигурениците така и на избраните лекари, вели Фондот за здраствено осигурување на Македонија.

„За да се користат овие услуги потребно е да се има само компјутер интернет и мало познавање за истите.“

Адресата на веб сервисот е moeosiguruvanje.fzo.org.mk. Ќе треба да се логирате со матичен број и број на здраствена легитимација, по што ќе добиете пристап до услугите наменети за укинување на сините картони, подобро е-здраство и полесно остварување на правата.

Moe Osiguruvawe Moj Doktor

Кратко URL: http://1337.mk/2xi
IT.com.mk

Објавено од

IT.com.mk е портал и прв македонски форум за информатичка и комуникациска технологија кој секојдневно објавува најнови вести поврзани со оваа индустрија. Вебсајт

it.com.mk е-билтен

Е-билтенот ви нуди да се информирате на дневна или неделна база или пак да бидете известени само за најважните случувања, како и за огласите од ИТ Кариера.
Дневен Мора да прочиташ
Неделен ИТ Кариера

14 коментари

 1. Gostin вели:

  Veb servisot nema enkripcija, a se raboti za doverlivi podatoci kako maticen broj. Toa e nedopustlivo.

 2. Stupid вели:

  a kade mozat da se najdat Edinstven zdravstven broj na osigurenikot i broj na zdravstvena legitimacija,
  nikade nemozam da gi najdam

 3. dfsf вели:

  штета што ваквите проекти се доделуваат на непрофесионалци :(

 4. nepismeni вели:

  Какви итиотчиња сте невидени. Книшка здравствена треба да отворите таму е здравствен број. Кога дозволуваат на дечиња да коментираат ќевакви зафрканции.

 5. andrijana вели:

  Ne otvara neznam zosto… Stavam broj od kniska i mat.broj i ne mi otvara….

 6. mile вели:

  podneseno e baranje uste vooktomvri 2013 god.Otvoram na internet odgovorot e:nema podneseno baranje.Do koga ke bide gotova taa karticka?

 7. Mishe вели:

  ne ja otvora deka ropakot od fond go izgasil kompjuterot pred da si odi doma :) looool

 8. Курсе Тесла вели:

  Страната не работи еве веќе два дена се обидувам да ја отворам.

 9. sreten вели:

  Kade treba da prijavam za izgubena zdravstvena kniska i koja e procedurata

Коментирај

Current ye@r *